Uut mantlit või muud rõivaeset ostes on enamustel küljes silt, millelt on võimalik välja lugeda mõned hooldusnipid: kas ainult käsipesu või hoopis masinpesu / keemiline puhastus, maksimaalne veetemperatuur, kuivatiga kuivatamine või mitte jne.
Uue paari tossude või kingade soetamisel need nõuanded puuduvad. Ebaõiglane, eks? Me oleme sellega kursis ja oleme siin selleks, et aidata 😉
Kirjutame oma blogis aeg-ajalt kingahoolduse näpunäiteid, et sinu lemmikpaar teeniks sind pikalt ja meeldivalt!

Tänase postitusega tahame murda müüti, et võimas ja uhke pesumasin suudab hoolitseda nende tolmuste määrdunud tossude eest, millega sa nädalavahetusel metsas muusikafestivalil tantsisid.
Ei-ei-ei ja ai-ai-ai! Tegelikult, kui tossud ja kingad suudaksid rääkida siis ca 95% neist karjuks täiest kõrist kui neid läikivasse trumlisse lõksu panete!

Shoes washingmachine

Alpool mõned põhjused miks nad nii teeksid (põhinevad meile toodud jalanõude “lugudest”):

  • Pesumasin võib (ja suht kindlalt ka teeb seda) kahjustada tossudel kasutatavat liimi, mistõttu tuleb tald tossu küljest lahti või kollane liim rikub tossupealse kanga (mitte liiga ilus vaatepilt).
  • Tossud kaotavad oma kuju, eriti kui kasutada natuke kõrgemaid temperature. Tald deformeerub ja kangas tõmbub kokku.shrink-shoe
  • Pesuvahend jätab kangale kollased jäljed, mida on raske eemaldada (oleme sellega päris tihti kokku puutunud)
  • Juhul kui jalanõu sisemine vooder või sisetallad on värvitud, siis on suur tõenäosus, et värv hakkab lekkima ning kahjustab kogu jalanõu kangast. See on kõige hullem asi, mis võib juhtuda ning peale seda on väga raske jalanõusid taastada v.a. juhul kui sulle ei meeldi psühhedeeliline hipi lookiga jalanõu.

Juhul kui sa ei usalda meid ja tahad võtta riski (ja su jalanõud kuuluvad nende 5% sisse mis ei karju roostevabas trumlis), siis siin on mõned nõuanded, mis võivad päästa su jalanõud:

  • Eemalda paelad, sisetallad ja kogu lahtine mustus enne kui paned jalanõud pesumasinasse
  • Pane jalanõud pesukotti ja lisa mõned rätikud pesumasinasse, et trumlilööke pehmendada
  • Kasuta vaid külma vett ja mitte tsentrifuugi
  • Kuivata jalanõusid õhutatud ruumis, mitte otsese päikese all ja kasuta kas kingapuusid või ajalehepaberit jalanõu sees, et säilitada tema esialgne vorm

Soovid saada head tulemust koduste vahenditega? Kindlasti ainult käsipesu! Järgmistes artklites kirjutame kuidas puhastada erinevatest materjalidest jalanõusid kodus.

Puhaste soovidega, CLEANSTEPI meeskond